Aranyér esetén legszívesebben nem is mennénk wc-re, hogy ne szembesüljünk újra és újra a kínos panasszal. Azt azonban jó tudni, hogy megfelelő étkezés mellett nem lesz szenvedés a székelés, és a későbbi kiújulás is megelőzhető.
Az aranyér diéta lényege az élelmi rostban gazdag táplálkozás, ami annyit tesz, hogy naponta 15-30 gramm rostot kell elfogyasztani, egyenletesen elosztva étkezéseink között. Ezt a mennyiségű étkezési rostot zöldség- és gyümölcsfélékből napi 30-80 dkg elfogyasztásával lehet bevinni (pl. kukorica, káposztafélék, gyökérzöldségek, paprika, paradicsom, retek, karfiol, brokkoli, spárga, sütőtök, padlizsán, és egyéb saláta- és főzelékfélék), és lehet színesíteni az étrendet búzakorpa és teljes kiőrlésű liszt beiktatásával. Ez utóbbiakat a rántás és sűrítés lépéseinél kell a kezünk ügyében tartani, illetve a reggel elfogyasztott savanyított tejtermékekbe keverve is élvezhetjük áldásos hatásukat. És hogy ezen felül milyen trükkökkel pörgethetjük fel emésztésünket a napi széklet reményében, az aranyér elkerüléséért, pontokba szedtük tanácsainkat. Önnek melyik válik be?
Fogyasszunk savanyított tejtermékeket, például joghurtot vagy kefirt, mert a tejsav és a szénsav ingerfokozó hatása befolyásolja a székletürítést.
Ne feledkezzünk el a folyadékpótlásról, ez akár napi 2-3 litert is jelenthet. Ebbe beletartozik a tea, a tej, a leves, a rostos gyümölcsital is, de a legjobb, ha szobahőmérsékletű, szénsavmentes ásványvizet iszunk. A rendszeres székletürítést már sokszor az is biztosítja, ha a megszokottnál több folyadékot viszünk be.
Hetente többször szerepeljenek étrendünkben olajos magvak, csírák és hüvelyesek (pl. zöld-, sárga-, csicseriborsó, lencse, vörös lencse, száraz bab, adzuki bab stb.).
Ha a béltartalom is előnyös hatást gyakorol a bélfalra, szintén könnyebb a székletürítés. Ebben vannak segítségünkre a gyógyteák: az édesítetlen kamilla- vagy hársfatea, a feketekávé vagy egy pohár víz, amit közvetlenül lefekvés előtt vagy felkelés után - éhgyomorra - fogyasztunk el. Az aranyvesszőfűből, bengekéregből, bodzabogyóból (és virágából), édesköménymagból, fütikefűből, kökényvirágból, lenmagból, papsajtlevélből főzött teákat legelőnyösebb lefekvés előtt, este elkortyolgatni a másnap reggeli produktum érdekében.
Magas nyálkatartalmú növényeket is kipróbálhatunk, ilyen az őrölt lenmag vagy a psziliummag (bolhafűmag), ezekből napi egy evőkanálnyit elfogyasztva (bőséges folyadékkal természetesen) hálás lesz az emésztőrendszer.
Próbáljuk ki a cukrozatlan gyümölcs- és zöldségleveket! Elsősorban a szilvából, ribizliből, sárgabarackból, őszibarackból, paradicsomból, szőlőből készült (must) levek hatékonyak!
Megfigyelések szerint a káposztalé és a kovászos uborka leve is beindítja az emésztést.
A gyógy- és ásványvizek sokszor már egészen kicsi mennyiségben meghajtják az embert, már 1-1,5 dl langyosan elfogyasztott gyógy-, illetve keserűvíz hatásos. Fogyasztásuk csak addig javasolt, míg a rendszeres székletürítés ki nem alakult.
Használjunk cukoralkoholokat (pl. szorbit, xilit, eritriol) édesítésre, szintén beindítja az emésztést.
forrás: hazipatika.com
100%-ban természetes és gyógyszer-mentes. Nem tartalmaz irritáló anyagot.
A legjobb kezelés belső és külső aranyérre!
100%
Garancia